Program do foto-digitalizacji, w Grafisie nosi nazwę Profile Fit Pattern, w skrócie PFP jest obecnie bardzo popularnym narzędziem. Atutem jego jest to, że nie zajmuje on miejsca jak stół do digitalizacji, a człowiek który wprowadza szablony, nie musi stać często w nienaturalnej pozycji, co na dłuższą metę wygodne nie jest. Daje również możliwość zdalnej współpracy między zakładami odzieżowymi. Nie trzeba wysyłać komuś fizycznie szablonów. Ważne by zachować wszelkie wymogi tego programu co do wykonania zdjęcia.
Co ważniejsze PFP daje możliwość wprowadzania tabeli pomiarowych osób do programu Grafis CAD. Jest to atut podczas pracy miarowej, przy produkcji odzieży specjalistycznej lub na życzenie klienta. Często klienci pochodzą z różnych odległych miejsc i nie zawsze mamy możliwość spotkania się. Wówczas z pomocą przychodzi PFP Suite. Oprócz indywidualnej tabeli miar, możemy wykonywać własne, kontrolne pomiary, bezpośrednio na zdjęciu, co również upewnia nas o poprawności wykonania odzieży dla danej osoby.
Ponieważ nie każdy potrzebuje obu wariantów i indywidualnych tabel miar i szablonów, przy czym częściej klienci zainteresowani są foto-digitalizacją szablonów, ten program można podzielić. Mamy do wyboru 2 warianty:
- PFP Photo - program, który umożliwia digitalizację szablonów w programie. Szablony te zazwyczaj są później stopniowane metodą proporcjonalno -obliczeniową, potocznie nazywaną stopniowaniem punktowym.
- PFP Suite - program, który umożliwia i dalszą obróbkę indywidualnych tabel miar, na podstawie zdjęcia oraz digitalizację szablonów.